تبلیغات
ئامانج - پاییز5-93

پاییز5-93

از تمام دوستانی که در این مدت که من نبودم ومرا فراموش نکردند بی نهایت ممنونم و امیدوارم بتوانم قطره ایی از دریای پر محبتشان را جبران کنم؛البته اگر لایق باشم.

 پاییزامسال هم بسان تاریخ همیشگیت یواش و آهسته  آمدی و رفتی ؛ امسال ظاهراً قلب تو هم یخ زده بود که خیلی زودتر از گذشته زیباییهایت را فرو ریختی و گویا تو هم امسال را خوب شروع نکردی ؛گویا وقتی دلشگستگان وادی عشقت را می بینی تو هم شکسته تر از همیشه میگردی؛ اگر شعله ور از حس عطر محبتها و مهرورزیهایی؛اگر چه با خود گرمای مهر را به مردمان به ارمغان بهمراه آوردی ولی امسال در میان این دل یخ زدگان؛ تو هم آتشت سرد و بی روح بود حالا که تو در این پاییز مرا هدیه ایی از گرمای پر وجودت بخشیدی قول میدهم که با تمام یخی شدن قلبهای امروزی؛ وارثی برا آتش مهرت باشم و الوان خزانت را با آتش پراز مهر در قلب برای همیشه بپرورانم ومنبعد نفسم آتش خزان زیبایت باشد.

«« خزان »»

گر درختی از خزان بی برگ شد 

یاکرخت از صورت سرمای سخت

هست امیدی که ابر فرودین

برگها رویاندش از فر بخت!!

بردرخت بی برگی چه غم

....وای بر احوال برگ بی درخت  

 پله های پاییزی برای رسیدن به حضرت دوست که جای جای دائره کائنات هستی را میکاود تا دستی تنها و نا امید نماند.

آپلود عکس

 

یک شب آتش در نیستانی فتاد

سوخت چون عشقی که بر جانی فتاد

شعله تا سرگرم کار خویش شد
هر نی ای شمع مزار خویش شد

نی به آتش گفت : کاین آشوب چیست؟
مر تو را زین سوختن مطلوب چیست؟

گفت آتش بی سبب نفروختم
دعوی بی معنی ات را سوختم

زانکه می گفتی نیم با صد نمود
همچنان در بند خود بودی که بود

مردی را دردی اگر باشد خوش است

درد بی دردی علاجش آتش است

...بعداً نوشت 

 تازه وجدیدترین اثر استاد ارجمند و گرانقدر ؛ کاک هادی ضیاالدینی همشهری و هم محلی قدیمیم که همیشه مایه مباهات و افتخار تمام کورد زبانان جهان است. کاک هادی یا خوا  هه ر  بژیت 


چه زیبا و با شکوه که استاد هادی ضیاالدینی در این پاییز با صلابت اثری از شیرزنان کورد کوبانی را خلق کرد  تا بر تارک 

تاریخ همیشه بدرخشد

آپلود عکس

گروه : سیاسی

ساخت مجسمه «شیرزنان کوبانی» توسط مجسمه ساز کردستانی

ne

ساخت مجسمه شیر زنان کوبانی تازه ترین اثر هنرمند مجسمه ساز کردستانی استاد هادی ضیاءالدینی است که در راستای حمایت از مقاومت مردم این منطقه انجام شده است.

به گزارش کُردتودی،هنرمند مجسمه ساز کردستانی استاد هادی ضیاءالدینی در تازه ترین اثرش اقدام به ساخت مجسمه ای به عنوان «شیرزنان کوبانی» کرده است تا مقاومت و فداکاری آنان را بدین گونه به تصویر کشیده باشد و احساس انسانی و هنری خود را از مقاومت و مظلومتیت مردم و محکومیت خشونت و ترور نشان بدهد.


هادی ضیاءالدینی با ساخت این مجسمه احساس خود را از مقاومت و فداکاری مردم به ویژه زنان مبارز کوبانی به تصویر کشیده و به تاثیر از حوادث و وقایع این منطقه حمایت خود از مقاومت و مظلومیت مردم و تجاوز و خشونت را محکوم کرده است. این مجسمه به مراحل پایانی رسیده و فقط بناء به خواست و میل خود ضیاءالدینی ساخته شده است که عرض آن یک متر و طول آن نیز 70 سانتی متر است.


گفتنی است هادی ضیاءالدینی در سال 1335 در محله «جورآباد» سنندج در خانواده‌ای فرهنگی و متدین به دنیا آمده و در دوران ابتدایی روی به نقاشی می‌آورد و بعد از این مقطع اولین قدم‌ها را در امر یاد گرفتن مجسمه‌سازی برمی‌دارد. در سال 1356 وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می‌شود و «هانیبال الخاص» اولین و یکی از تأثیرگذارترین استادان هادی می‌باشد که در زمینه طراحی مقدمات و نیز پیشرفت ضیاءالدینی را هموار می‌کند.


هادی ضیاءالدینی در زمینه مجسمه‌سازی به ساخت و نصب پیکره‌های بی‌شماری اقدام کرده است که به نمونه‌هایی از آنها اشاره می‌شود: ساخت و نصب پیکره «آزادی» در میدان آزادی سنندج، ساخت و نصب پیکره «مولوی کرد» در میدان مولوی کرد سنندج (چهار راه صفری)، ساخت و نصب پیکره «استاد هیمن» در میدان استاد هیمن مهاباد، ساخت و نصب پیکره «استاد هه‌ژار» در میدانی به همین نام در مهاباد، ساخت و نصب پیکره «مستوره اردلان» در شهر اربیل کردستان عراق، ساخت و نصب مجسمه «شیخ محمود برزنجی» در شهر سلیمانیه کردستان عراق، ساخت و نصب مجسمه «کارگر»، «محمد اوراز» «محمد قاضی»، ساخت و نصب برجسته «زیویه» در ورودی پارک آبیدر سنندج و ده‌ها مورد دیگر از آثار وی می باشند و در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های نقاشی به صورت انفرادی و جمعی حضوری مؤثر داشته و با برپایی ده‌ها نمایشگاه در داخل و خارج از کشور اقدامات و تلاش‌های شایسته‌ای از خود نشان داده است. برپایی نمایشگاه‌های داخلی در تهران، سنندج، اصفهان، تبریز، ایلام، کرمانشاه، سقز و... و خارج از کشور در سویس، انگلستان، قزاقستان، چین، کویت، سوریه، عراق، کردستان عراق از آن جمله‌اند.برچسب ها: تازه ترین اثر استاد معزز کاک هادی ضیاالدینی،
ادامه مطلب
[ دوشنبه 26 آبان 1393 ] [ 11:27 ب.ظ ] [ ئــــامـــانج ]